PSŽ stigao Monako

Autor: Boban Filipović
utorak 18.04.2017.
22:04

"Sveci" posle dosta drame slavili u Mecu u zaostaloj utakmici, pa sada imaju isti broj bodova kao lider, koji ima meč manje.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Aktueni šampion Francuske je opravdao ulogu favorita na gostovanju u Mecu i slavio sa 3:2.

Junak pobede Parižana je dvostruki strelac Blez Matuidi, pobednički pogodak je dao u sudisjkoj nadokandi.

PSŽ je u prvom poluvremenu stekao dva gola prednosti, golovima Kavanija i Matuidija, ali se Mec u finišu vratio u život i sekunde su ga delile od osvajanja boda.

Prvo je rezervista Jan Žufre golčinom iz slobodnjaka smanjio prednost 'Svetaca' u 78. minutu, nepunih 120 sekundi pošto je ušao u igru, a poravnao je Diabate "klizanjem" posle centaršuta Serija deset minuta kasnije. Zanimljivo, i on je ušao sa klupe 15-ak minuta pre no što se upisao u strelce.

Ipak, u drugom minutu nadoknade Matudidi odličnim udarcem glavom nakon centaršuta Pastorea donosi pobedu aktuelnom šampionu Francuske