sreda 04.12.2019.
23:08

Puleni Jirgena Klopa igraju fantastično ove sezone u Premijer ligi.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Liverpula su i nakon 15. kola neporaženi u Premijer ligi, ovoga puta su u gradskom derbiju bili bolji od Evertona sa 5:2 (4:2).

Igrao se šesti minut kada su "Redsi" stigli do prednosti, briljantna lopta Manea ka Origiju, Belgijanac stiže do lopte pre golmana Evertona, obilazi ga i trese praznu mrežu.

Već u 17. minutu bilo je 2:0, još jedan genijalan potez Manea, sjajno je proigrao Šaćirija, koji matira Pikforda.

Uzvratio je Everton u 21. minutu, lopta je pala Kinu u noge pred golom domaćina, nije mu bilo teško da sa par metara zakuca loptu u mrežu iza Adrijana.

Samo par minuta kasnije je Kalver-Luin pao u kaznenom prostoru domaćina nakon duela sa Van Dajkom, ali se sudija nije oglasio.

Raspoloženi Origi se ipak postarao da četa Jirgena Klopa ode na pauzu sa dva gola viška, maestralno je prihvatio dubinsku loptu Lovrena, pobegao odbrani "Karamela" i u situaciji jedan na jedan matirao Pikforda za 3:1.

Nije to bilo sve, Mane je povisio na 4:1 u 45. minutu, na asistenciju Aleksander-Arnolda, da bi u trećem minutu nadoknade Ričarlison smanjio na 4:2.

Golove iz prvog poluvremena pogledajte u nastavku.

Nakon sedam minuta igre u nastavku dobar šut Dinja iz slobodnjaka, ali je lopta prohujala preko gola domaćina.

Mogao je do gola i Ričarlison, ali je njegov udarac glavom sa par metara uspeo da ukroti Adrijan.

Usledio je nešto mirniji period igre, mogao je Mane u 81. minutu da otkloni sve dileme, ali je iz izgledne situacije tukao pored gola.

Nakon toga je Senegalac pobegao odbrani Evertona, obišao je potom i Pikforda, ali ga je Holgejt stigao i uspeo da ga omete, te napadač Liverpula nije uspeo da uputi ni udarac ka golu rivala.

Nakon toga velika šansa na drugoj strani, Ken beži odbrani "Redsa", ali šutira tik pored gola.

A onda, 90. minut, Đini Vajnaldum stavlja tačku na ovaj susret, 5:2 i 14. pobeda Liverpula ove sezone.

Nešto ranije Mančester junajted je naneo prvi poraz Murinju na klupi Totenhema, pobede su upisale i ekipe Čelsija, Lestera, Vulverhemptona i Sautemptona.