nedelja 29.08.2021.
21:47

Efikasno veče u Španiji.

EPA-EFE/Fernando Alvarado

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su večeras na svom terenu Granadu sa 4:0, u utakmici trećeg kola španskog prvenstva i ostvarili prvu pobedu u ligi.

Domaći su poveli u četvrtom minutu golom Alvara Garsije, a prednost je udvostručio Oskar Treho u 23. minutu iz jedanaesterca. Treći gol postigao je Rendi Nteka pogotokom u 43. minutu, a konačan rezultat postavio je Santi Komesana u 58. minutu.

Rajo Valjekano sada ima tri boda na 10. mestu na tabeli, a Granada ima dva boda, posle dva remija u prva dva kola i zauzima 17. mesto.

Fudbaleri Osasune pobedili su na gostujućem terenu Kadiz sa 3:2.

Kadiz je poveo golom Aleksa Fernandesa u 16. minutu, a izjednačio je Kike u 60. minutu iz jedanaesterca. Novo vođstvo domaćima Fernandes je doneo u 66. minutu svojim drugim golom na utakmici, a zatim je u nadoknadi vremena Osasuna postigla dva gola i pobedila.

Prvo je izjednačio Roberto Tores iz penala u prvom minutu nadoknade, a četiri minuta kasnije asistirao je Davidu Garsiju kod pobedonosnog gola.