ponedeljak 20.07.2020.
09:37

Kako se bliži kraj sezone, on je u sve boljoj formi.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Olimpijakos je ove sezone dominirao u Grčkoj, osvojio je šampionsku titulu prilično ubedljivo, a sinoć je u 36. kolu savladao gradskog rivala AEK rezultatom 3:0.

Važnu ulogu u ovom trijumfu Olimpijakosa ponovo je imao naš internacionalac Lazar Ranđelović, bivši fudbaler niškog Radničkog.

On je bio strelac drugog gola na ovom meču, u 21. minutu, kada je u kontranapadu prihvatio dugu loptu upućenu od Fortunisa, majstorski prevario protivničkog igrača na ulasku u kazneni prostor, a onda poslao snažan i precizan šut iskosa sa desne strane u suprotni ugao.

Ranđelović je bio strelac i pre pet dana u pobedi nad OFI-jem na Kritu, kada je Olimpijakos slavio sa 3:1.

U prilogu su golovi sa sinoćnjeg meča između Olimpijakosa i AEK-a, a osim Ranđelovića, golove za domaćina postigli su i Valbuena u 10. i Kamara u 73. minutu utakmice.