Real osvojio prvu titulu u Ligi šampiona!

utorak 25.08.2020.
23:35

Najtrofejniji evropski klub u seniorskoj konkurenciji ovog takmičenja došao do prvog trofeja i u omladinskoj.

uefa.com
uefa.com

Fudbaleri Real Madrida osvojlii su U19 Ligu šampiona.

U velikom finalu savladali su vršnjake iz Benfike rezultatom 3:2.

Poveli su u 26. minutu, strelac je bio Pablo Rodrigez, da bi Enrike Žosu autogolom duplirap prednost Madriđana.

Ramos je na samom startu drugog dela smanjio na 2:1, ali je samo minut kasnije dva gola prednosti Realu vratio Gutierez.

Već u 57. minutu se "Orlovi" ponovo vraćaju, drugi gol Gonsala Ramosa.

Veliku šansu da izjednači Benfika je propustila u 68. minutu, kada je Danatas promašio penal.

Do kraja nije bilo promena, trofej Lige šampiona je pripao omladincima madridskog Reala.