Rekord je oboren - Niko kao ''MSN''!

subota 30.05.2015.
22:35

Samo poluvreme je bilo potrebno fenomenalnom napadačkom triju Barselone da ispiše nove zlatne stranice za istoriju španskog i evropskog fudbala!

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Danas smo vas podsetili i praktično najavili ono što se večeras i dogodilo - Barsin trio snova, Argentinac Leo Mesi, Urugvajac Luis Suarez i Brazilac Nejmar postavili su novi rekord po broju postignutih golova u jednoj sezoni, u konkurenciji napadačkih ''trilinga''.

Do sada su rekorderi bili fudbaleri Real Madrida Kristijano Ronaldo, Karim Benzema i Gonzalo Iguain, koji su u sezoni 2011/12 zajedno postigli 118 golova.

Barsa večeras igra finale Kupa kralja, rival joj je Bilbao i već posle prvih 45 minuta vodi sa 2-0, i to upravo golovima dvojice iz pomenutog ''trija snova'' - Mesija i Nejmara. Njihovim golovima, trio ''MSN'' je stigao do fantastične brojke od 119 postignutih golova u sezoni!

O čaroliji Lea Mesija večeras oduševljeno govore svi istinski ljubitelji fudbala širom sveta, a ako ste propustili taj njegov čudesni gol, možete da ga pogledate OVDE.

Nejmar je u finišu prvog poluvremena rutinski realizovao još jednu odličnu akciju Katalonaca, a na asistenciju Luisa Suareza - 0:2.

U nastavku, Leo Mesi je svojim još jednim golom uvećao ovaj rekord na 120 postignutih golova.

Ova brojka može još više da se uveća, i to u finalu Lige šampiona protiv Juventusa.