Ajntraht iz Frankfurta jedna od ekipa koje su u najboljoj formi nakon proglašenja pandemije koronavirusa.

EPA-EFE/RONNY WITTEK

Nova, četvrta pobeda Ajntrahta iz Frankfurta u poslednjih pet mečeva.

Ovoga puta žrtva je Šalke, bilo je 2:1 (1:0).

Počelo je golom u 28. minutu, tada je Kostić oduzeo loptu na svojoj polovini, prešao nekoliko metara, uposlio Kamadu koji asistira Silvi za 1:0. Ubitačna kontra Frankfurta.

Filip Kostić ponovo jedan od glavnih aktera kod drugog gola svog tima. Izveo je slobodan udarac na maestralan način, pronašao Abrahama koji zakucava loptu u mrežu. Igrao se 50. minut.

Gosti su počeli da prete tek nakon drugog gola Ajntrahta, i u 59. minutu su konačno i stigli do gola.

Šopf je izveo "skraćeni korner", poslao loptu na drugu stativu gde je bio Mekkeni koji je visoko skočio, udario loptu i poslao je iza leđa golmana Trapa.

Gledali smo i reviju promašaja, i sa jedne i sa druge strane, posebno od strane fudbalera Ajntrahta koji su mogli do vrha da napune mrežu gostiju. Fantastičnu priliku je imao i Andre Silva nakon dodavanja Kostića, ali je u situaciji 1 na 1 šutirao pored stative.

Ostalo je 2:1, Kostić je odigrao još jedan fenomenalan meč, Gaćinović igrao poslednjih petnaestak minuta. Na drugoj strani Nastasić je povređen.