Ristić "servirao" poraz Lionu, da li je ovo oproštajni gol Memfisa Depaja?

utorak 15.09.2020.
23:24

Prvi poraz Liona u novoj sezoni.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Liona izgubili su na gostovanju od ekipe Monpeljea rezultatom 2:1 u trećem kolu Lige 1.

Domaći su poveli u 38. minutu golom Savanijea iz penala, a kada je u 44. Husem Auar zaradio direktan crveni karton, bilo je jasno da će Lion teško do preokreta.

Rudi Garsija je na startu drugog poluvremena krenuo u ofanzivu, uveo je u igru i Memfisa Depaja koji čeka transfer u Barselonu.

Ipak, četiri minuta po njegovom ulasku, Savanije je iskoristio asistenciju bivšeg asa Crvene zvezde, Mihaila Ristića za 2:0.

Do kraja, Lion je uspeo da postigne pogodak tek kada je i Monpelje zaradio crveni u 81. minutu, pošto je Hilton napravio penal.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Depaj, koga svi vide kao novog napadača Barselone, čim Kamp Nou napuste Arturo Vidal i Luis Suarez i oslobode budžet.