Roma bolja, Lacio srećniji, Džeko i strelac i tragičar

nedelja 26.01.2020.
19:55

Domaćin vodio u rimskom derbiju, imao inicijativu, više šansi, ali na kraju je morao da se zadovolji samo bodom.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

U derbiju 21. kola italijanske Serije A, Roma i Lacio su, kao i jesenas, podelili bodove - 1:1 na ''Olimpiku''.

U većem delu meča Roma je bila bolji rival. Bila je konkretnija, imala inicijativu, stvarala prilike, a Lacio je uz dosta sreće došao do ovog boda.

''Vučica'' je povela u 26. minutu, kada je golman Lacija Strakoša veoma loše reagovao, izašao je u prazno posle jedne duge lopte upućene ka Edinu Džeku, a napadač i kapiten Rome je ovaj kiks protivničkog golmana znalački iskoristio - 1:0.

Nepuna dva minuta kasnije, Džeko je mogao i da duplira prednost domaćina u ovom meču, bila je to još bolja prilika, ali je iskosa sa desne strane šutirao pravo u Strakošu.

Na drugoj strani, Lacio bezopasan, ali je ipak uspeo da stigne do izjednačenja u 34. minutu. Sve se dogodilo posle kornera Luisa Alberta sa leve strane, lopta upućena na drugu stativu, gde prvo loše reaguje Santon, ali šta reći za neobjašnjiv potez golmana Rome Lopeza, koji boksuje loptu koja je izlazila van terena i vraća je pred svoj gol!? Ovaj poklon iskoristio je Aćerbi i sa metar-dva izjednačio na 1:1.

Pred kraj prvog dela igre, mogao je Pelegrini da vrati prednost na stranu Rome, ali je ovoga puta stativa bila saveznik ''Nebesko plavih''.

Početak drugog poluvremena obeležila je sporna situacija u kaznenom prostoru Lacija. Duel Patrika i Klajverta koji je pao pred golom gostiju, sudija Kalvareze je najpre okarakterisao kao penal, ali posle pregledanog snimka je promenio odluku.

Do kraja meča, još nekoliko odličnih prilika za Edina Džeka, koji nije uspeo da još jednom savlada Strakošu. Golman Lacija je i u 69.minutu imao još jedan kiks, kada je poklonio šansu Džeku, ali je onda sjajnom intervencijom zaustavio njegov udarac.

Najbliži preokretu Lacio je bio u finišu meča, kada je Milinković-Savić sa oko 18 metara odlično šutirao, ali je lopta prohujala pored gola.