Romi na Sardiniji nije pomogao ni tandem od 55.000.000, Lacio okrenuo protiv novajlije!

nedelja 18.08.2024.
22:42

U terminu od 20.45 večeras su odigrane dve utakmice prvog kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Kaljari je na domaćem terenu uspeo da ostane neporažen pošto je remizirao sa Romom 0:0.

Ostrvljani nisu imali većih problema da sačuvaju bod protiv "Vučice" koja večeras nije pokazala dovoljno posle ambicioznih najava tokom prelaznog roka koji i dalje traje.

Nakon ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, prva je zapretila Roma i to preko Pelegrinija čiji je udarac uspeo da ukroti Skufe.

Nisu gostima pomogla ni zvučna pojačanja poput Sulea i Dovbika koji su plaćeni ukupno 55.000.000 evra, mada je Ukrajinac propustio jednu priliku kada je njegov udarac glavom otišao preko gola.

Nedugo zatim, Pelegrini jeste postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda, pa je Kaljari osvojio bod protiv favorita na ovom meču.

Gradski rival Rome ima mnogo više razloga za zadovoljstvo pošto je Lacio slavio na domaćem terenu protiv Venecije rezultatom 3:1.

Nije dobro počelo po domaće navijače na Olimpiku koje je šokirao Magnus Andersen golom već u trećem minutu igre.

Do kraja poluvremena, Lacio je uspeo da u potpunosti preokrene rezultat, prvo je u 11. minutu pogodio Tati Kasteljanos koji je iskoristio veliku grešku Svobode u odbrani, da bi Matija Zakanji u 44. pogodio sa penala.

Konačan rezultat postavio je Đorđo Altare autogolom u 81. minutu igre.