Romin lakši trening...

Autor: Vladimir Stojanović
petak 01.12.2017.
20:28

"Vučica" lako dobila novajliju, stvari brzo gotove, gosti posle desetak minuta sa igračem manje još i dobro prošli. Asistencija Kolarova...

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MEO

Roma je otvorila 15. kolo Serije A lakom pobedom protiv ekipe SPAL iz Ferare, a novajlija je trajao desetak minuta. Naime, posle desetak minuta, i konsultacije VAR sistema, Felipe je isključen, prvo je dobio žuti, ali je sudija Abiso video da je bio poslednji igrač, pa su gosti ostali sa desetoricom.

Posle toga, sve je brzo bilo gotovo.

El Šaravi je asistirao Džeko koji je pogodio mrežu Gomisa. Pre toga je golman Gomis spasao dva puta mrežu pred Bosancem i El Šaravijem.

Posle pola sata, i još par propuštenih šansi, karambola u kaznenom prostoru, Strotman povećava na 2:0.

U nastavku je Pelegrini iskoristio asistenciju Kolarova i povisio na 3:0.

SPAL je dao gol sa penala posle prekršaja Manolasa, Vivijano je prvo posle "Panenke" pogodio prečku, ali se popravio, pa su gosti stigli do utehe, nisu baš računali da nešto mogu da naprave na "Olimpiku".

Jednostavno, Roma je prejaka u ovom trenutku za tim koji će seboriti za opstanak.

Do kraja šansu je imao i Kolarov, Roma je promašivala, ali irazmišljala o meču odluke za proleće u Ligi šampiona, trebalo bi na"Olimpiku" protiv Karabaga da overe top 16 fazu.

Danas se igra i drugi meč, derbi kola, Napoli od 20:45 dočekujeJuventus.

Najavu kompletnog kola Serije A možete da pogledate ovde.