Ronaldo rešetao protiv Farana, debakl ''Lala'', BiH u šoku, Belgijanci brojali do devet!

četvrtak 31.08.2017.
22:43

Večeras odigrane utakmice sedmog kola kvalifikacija za SP, u grupama A, B i H. Nekoliko veoma zanimljivih rezultata.

Beta/AP Photo/Paulo Duarte

U Grupi A, događaj večeri bio je duel vodeće Francuske i posrnule reprezentacije Holandije, koja je večeras doživela pravi debakl protiv ''Trikolora''.

Francuzi su na ''Sen Deniju'' slavili sa 4-0 i učvrstili se na prvom mestu na tabeli, dok su ''Lale'' tek četvrte, sa sve manjim izgledima za plasman u baraž za SP.

Grizman je u 14. minutu ''načeo'' Hoplanđane, u nastavku ih je dotukao Lemar sa dva pogotka, a Kilijan Mbape je u nadoknadi vremena samo potvrdio trijumf Francuza - 4:0.
--
--

Mnogo uzbudljivije bilo je u Bugarskoj, gde je domaćin savladao Švedsku sa 3-2 i izbio na treće mesto, a u derbiju začelja, Belorusija je sa 1-0 poražena od domaće selekcije Luksemburga.

U Grupi B, glavnu ulogu imao je Kristijano Ronaldo, u ubedljivoj pobedi Portugala nad selekcijom Farskih Ostrva - 5:1. Kapiten Portugala bio je nemilosrdan prema gostima, upisao je het-trik, s tim što je drugi gol u 29. minutu postigao iz jedanaesterca.
--

U istoj grupi, Švajcarska je sa 3-0 savladala Andoru i zadržala maksimalan učinak u kvalifikacijama.

Mađari su sa 3-1 savladali Letoniju i učvrstili se na trećem mestu, ali su i dalje veoma daleko, čak osam bodova, iza drugoplasiranog Portugala.

Ali, najveći šok večeras doživeli su ljubitelji fudbala u Bosni i Hercegovini, čiji je nacionalni tim na gostovanju Kipranima vodio sa 2-0 na poluvremenu, ali je u nastavku usledio preokret i trijumf domaćina od 3-2!

Na ruku im ide što Grci nisu uspeli da savladaju Estoniju (0-0), dok se prvoplasirana Belgija iživljavala protiv Gibraltara - 9:0.

Na poluvremenu je već bilo 6:0, ali je domaćin od 40. minuta ostao bez isključenog Vitsela.

Do kraja, viđena su dva het trika - jedan Munijeov, drugi Lukakuov, a osim njih dvojice, pogađali su i Mertens, Vitsel i Azar.