21:24

Najbolji fudbaler sveta konačno prekinuo golgeterski post, i to baš kad je najpotrebnije, u Ligi šampiona!

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Posle brojnih kritika koje je trpeo od početka godine i sve većeg medijskog pritiska, Kristijano Ronaldo je konačno uspeo da ućutka svoje kritičare!

Podsetimo, Portugalac u prethodna tri nastupa u dresu Real Madrida nije uspeo da postigne gol, mnogo se govorilo o njegovoj navodno velikoj nervozi, pa su se čak mogli čuti i predlozi da kraljevski klub razmisli i o njegovoj prodaji.

I baš u jeku takvih priča, CR7 je ponovo potvrdio svoju vrhunsku klasu.

Njegovim golom, Real je poveo u Gelzenkirhenu protiv Šalkea sa 1-0, u 26. minutu meča, a posle odličnog centaršuta Karvahala.

Tim golom, ''štoperica'' Ronaldovog golgeterskog posta se zaustavila na ukupno 299 minuta bez postignutog gola, odnosno četiri sata i 59 minuta provedenih na terenu.

I ne samo to, on je nastavio trku sa Mesijem i Raulom za najboljeg strelca u svim evropskim takmičenjima! Sada sva trojica imaju po 76 golova na svom kontu!

A kako je Ronaldo večeras postigao vodeći gol protivŠalkea, možete da pogledate OVDE.