22:23

Veoma zanimljiva utakmica na "Tardiniju", kao pobednik je izašao Juventus.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Ekipa Juventusa je uspela da zabeleži novu pobedu, ovoga puta na stadionu "Enio Tardini" gde je pala Parma koja je danas bila prilično ravnopravan rival ekipi Masimilijana Alegrija.

Juve je slavio rezultatom 1:2 (1:1), a vrlo lako je moglo da se desi da rezultat bude i u korist Parme.

Već nakon dva minuta Juventus je stigao do gola, Kvadrado je uputio odličan centaršut, u kaznenom prostoru je bio Mario Mandžukić koji se izborio za loptu i nakon što je to učinio nije mu bilo teško da savlada protivničkog golmana za 0:1.

Parma je krenula aktivnije ka golu Juventusa, Štulac je naročito bio dobar i opasan, posebno u 14. minutu kada je pogodio prečku.

Igrao se 33. minut kada je Parma stigla do izjednačenja, lopta je bila ubačena sa leve strane, Žervinjo je bio u petercu gde je bez problema ubacio loptu u gol za 1:1.

Parma bolji rival do kraja poluvremena, a najbolju šansu je propustio Luka Rigoni kada je njegov udarac zaustavio Ščešnji.

U nastavku nešto bolji početak Juventusa, igrali su mirnije i sigurnije, a gol je usledio već u 58. minutu meča kada je Blez Matuidi iskoristio sjajnu asistenciju Mandžukića za konačnih 1:2.

Mandžukić je petom dodao loptu do Matuidija koji nije imao tako lak posao da savlada golmana Sepea.

Daglas Košta je imao priliku da poveća rezultat na 1:3 kada je pogodio stativu nakon odličnog šuta, a pretila je i Parma uglavnom preko Inglezea po desnoj strani, ali nije vredelo, ostalo je 1:2.

Inače, Kristijano Ronaldo je danas u potpunosti zaustavljen, nije imao previše prilika za gol, pa možemo reći da je već za njega i njegove standarde ovo agonija jer nije postigao gol na zvaničnim mečevima za Juventus, a ovo je bio treći meč u Seriji A.

45 Komentara

Japanac
Sunday, 02.09.2018
09:48

Na vesti o Juventusu svi komentiraju Ronalda...Vazan je klub a ne igrac,Bolje ovako nego da daje po 30 golova a da Juve ne bude sampion

Iuvëntus
02:40

Nikad nitko u juveu se nije nadavao golova da je bas otskakao od ostalih...

22:48

Polako, nije još bio penal, biće golova...

El Clásico leyendas
01:46

eh da je Messi imao penal protiv Rome , druga bi pesma bila

DEL PIEROO
22:43

Na momente vrhunska igra ali jos je to dosta slabo, mislim da juve moze osvojiti ligu bez izgubljenog meca

Boran83
22:41

C. Ronaldo je postavio takav standard da njegova jedna utakmica bez gola se smatra mini krizom dok tri utakmice bez golova prakticno znaci da je vec na transfer listi od strane ljudi koji ga ne vole.

puyol
22:37

Na žalost kvalitet fudbala je opao jer iako su fenomenalni golgeteri ipak mislim da ni Ronaldo ni Messi ne bi davali po 40 tak golova po sezoni u ligi da su recimo igrali u nekom drugom vremenskom periodu. A razlika je u tome da kad oduzmes Ronaldu golove dobijas prosečnog igraca dok kod Mesija to nije slucaj+ sto su obojica igrali u fenomenalnim timovima gde su bili centralne figure i gde svaka lopta ide na njih

Predrag Drobnjak
01:25

Sve si u pravu i ja vise volim Mesija, ali fudbal se igra upravo zbog golova

Mirjevac
01:33

Za Ronalda je uredu sto si napisao, covek je mrtav kao igrac ako ne igra ceo ttim za njega! Za Mesija nije tacno, Mesi koliko postigne golova jos skoro toliko ili duplo vise asistencije, tako da jje to velika razlika izmedju majstora Mesija i KAMPERA Ronalda!

Čeki
22:33

Ja nmg da docekam da se Parma bas uigra i bude nezgodan protivnik bas svakom. Svaka im cast za utakmicu koju su odigrali, hrabro i dostojanstveno.

NIKE
22:32

Alegri treba ponuditi Milanu da im Juve da Ronalda i jedno 20ak miliona doplati za Higuaina da im vrate...

Amar Zornic
22:32

Ronaldo puko i Real mnogo bolji bez njega a tek sad kad se pogledaju Ramosovi golovi ce se znati koliko su penali znacili Ronaldu :)

01:48

ahaha ma Lewa je majstor koji se krece ko balvan . koliko Real stvarno moze bez Ronalda ce se videti u nokaut fazi LS

22:32

Bice bolje, bicee

juvealexx
22:31

Bez obzira što se Parma tek vratila u serie a ,uvijek je to bilo tradicionalno teško gostovanje za Juve tako da je najbitnija pobjeda a igra će se brzo zaboraviti

Mandžukić po tko zna koji put dokazuje "hejterima" zašto ga allegri toliko forsira ,dok je cuadrado odigrao odlično na desnom boku

A c.ronaldo bi mogao brzo na klupu ako ovako nastavi ,danas osim jednog "slaloma" gotovo da se nije vidio a jedan dybala zbog toga ispašta na klupi 😁

22:31

Ronaldo ako da 15.golova u Italiji da slavi....

LuckyStrike
22:29

Kako bre ljudi ne kopiraju da juve igra drugi stil a ronaldo se nije uklopio jos uvek u taj sistem... a druga stvar italije je poznata po odbrani tako da ako je mislio da ce u italiji da reseta vise nego u spaniji ja msm da se debelo zeznuo... poz

Marchisio8
22:29

Роналдо у Јувентусу као у Манчестеру,почео више да дрибла,а мање да постиже голове. Добро ће му доћи ова пауза,тотално је ван форме. Парма добра,стварали су прилике.. За Јуве најважнија 3 бода,али игра не задовољава. Пјанић ужасан,уопште не утиче на игру,осим када изгуби лопту,требало би га мало преселити на клупу да се стабилизује.

GrobaroooS
22:28

Zna li se sta mu je sa arkadom? Ko da su ga pcele izujedale..

Stefoon
00:41

Bio je nevaljao sa Harijem

Lazo Medvedji
09:59

Imao je termin za upumpavanje botoksa pre utakmice pa nateklo.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
22:28

Drugaciji se fudbal igra u italiji...poznat je cuveni italijanski katanaco,parkiranje autobusa...nece mu ovde biti lako kao u spaniji...mada juve je njega doveo zbog LS oni prvenstvo i kup svakako osvajaju

Rasel Krou
23:39

Internacionalista ne misli tako.

Badr Hari
00:06

Čuva se za Young Boys-e, da im natovari 6 komada (pola iz peterca, pola sa penala). :D

Badr Hari
22:28

U prva 2 kola Parma je šutirala 5 puta i dali su 2 gola, a izlizani sam 15 puta i nije dao gol. Protiv Parme je šutirao još 6-7 puta i opet nije dao gol. Poslednjih 15 minuta, kada je pobeda bila osigurana zahvaljujući Mandžukiću i Matuidiju, svi su se trudili da mu nameste gol, ali ni to nije vredelo. Ali sve to nema veze, kada ga bude dao sve ovo pada u vodu. Pa on je dao 15 golova u LŠ (punio boraniju) i koga zanima što mu je za taj 'poduhvat' trebalo 137 šuteva? Pa on je dao Juveu makazicama gol i koga zanima što mu je to bio jubilarni 125. pokušaj i što se većina prethodnih završavala tako što je ispadao smešan? Nije ga bilo ni u polufinalu ni u finalu LŠ i opet je 'sam' osvojio LŠ, a sada je i 'pokraden' jer mu nisu uručili nagradu za najboljeg igrača LŠ. :D Kakav komedijaški marketing. :D