Runi utišao ''Stožice'', sjajne vesti za Crnogorce!

nedelja 14.06.2015.
20:03

Odigrano je još pet mečeva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Najzanimljiviji duel odigran u Ljubljani, gde je Engleska u samom finišu uspela da dođe do pobede. Rusi u šoku, Austrijanci vratili nadu Crnogorcima, ali i Lihtenštajnu!

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Meč između Slovenije i Engleske odigran je večeras u Ljubljani, u okviru Grupe E, a Englezi su na kraju slavili rezultatom 3-2, što im je šesta pobeda iz isto toliko odigranih mečeva u aktuelnim kvalčifikacijama.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku domaće selekcije, koja je golom Novakovića u 37. minutu povela sa 1-0 i sa tom prednošću ušla u nastavak meča.

Ali, u drugih 45 minuta razigrali su se favorizovani gosti, pre svih raspoloženi Džek Vilšer, koji je prvo izjednačio u 57. minutu, da bi 16 minuta kasnije sjajnim golom sa dvadesetak metara doneo Engleskoj potpuni preokret - 1:2.

Finiš meča je posebno bio uzbudljiv. Bivši fudbaler Crvene zvezde Nejc Pečnik je u 84. minutu, posle akcije domaćih po levoj strani, uspeo da savlada Harta sa nekih šest metara i dovede Slovence na prag osvajanja boda.

Ali, samo dva minuta kasnije, Vejn Runi je nadmudrio odbranu domaćih i golmana Handanoviča, poslao loptu u mrežu, a svom timu doneo ceo plen u večerašnjem meču - 2:3!

Za to vreme, Rusi su doživeli još jedan bolan poraz. Selekcija Austrije, koja igra sjajno u ovim kvalifikacijama, večeras je kao gost savladala ''Zbornaju'' sa 1-0 i tako se učvrstila na prvom mestu, dok su Rusi sada doveli u pitanje i treću poziciju, sa samo tri boda više od Crne Gore.

Gol koji je večeras odlučio pobednika postigao je Mark Janko u 33. minutu meča. Ova utakmica je odigrana u okviru Grupe G, gde Austrija sada vodi sa 16 bodova, sledi Švedska sa 9, a Rusija je ostala na 8 bodova.

I dok naša reprezentacija ima osvojen samo jedan bod u dosadašnjem toku kvalifikacija, Lihtenštajn od večeras ima već pet, posle remija sa Moldavijom (1-1), takođe u Grupi G.

Pet bodova ima i Crna Gora, a Moldavija je na začelju sa dva osvojena boda.

U ostalim večerašnjim mečevima, Estonija je sa 2-0 savladala San Marino, a Ukrajina je bila ubedljiva protiv Luksemburga - 3:0.

Od 20:45h igraju se još četiri utakmice kvalifikacija za EP.