Runijev kapitenski debi ''začinjen'' golom za pobedu!

sreda 03.09.2014.
23:04

Reprezentacija Engleske savladala je večeras u prijateljskom meču na Vembliju selekciju Norveške, a čovek odluke bio je novi kapiten ''Gordog Albiona'' Vejn Runi.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Napadač Mančester Junajteda večeras je u dresu Engleske debitovao sa kapitenskom trakom na ruci, a taj debi je ulepšao i pobedonosnim golom u trijumfu svog tima rezultatom 1-0.

Posle prvog poluvremena bez golova, ali uz nekoliko propuštenih prilika reprezentacije Engleske, sredinom drugog je Sterling iznudio jedanaesterac, a Vejn Runi snažnim udarcem sa bele tačke zatresao mrežu gostiju - 1:0, igrao se 66. minut.

Imali su Norvežani dovoljno vremena za odgovor, ali ne i dovoljno umeća da to i učine, pa su domaći bez većih problema uspeli do kraja da sačuvaju minimalnu prednost.

Gol koji je Runi večeras postigao jeste njegov 41. u reprezentativnom dresu i na taj način se izdvojio na četvrtom mestu večne liste strelaca, sa golom više od Majkla Ovena.