Sad je sve jasno, teško Vengeru u nastavku sezone, "Tobdžije" bez bodova na "Vitalitiju"!

nedelja 14.01.2018.
16:23

Čileanac će u najskorijem roku napustiti "Emirejts", a evo kako Arsenal izgleda bez njega i Mesuta Ozila.

Beta/David Davies/PA via AP

Fudbaleri Arsenala doživeli su poraz na gostovanju Bornmutu. Ekipa koja se bori za opstanak slavila je na svom stadionu rezultatom 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo preterano dinamično, najbolju priliku je još u startu imao mladi Mejtland-Najls, koji je pogodio prečku.

U nastavku ipak druga slika, nakon samo sedam minuta Arsenal stiže do gola.

Ivobi je poslao maestralan pas ka Beljerinu, Španac je pobegao odbrani "Trešnjica" i uz malo sreće matirao Begovića.

A onda, Bornmut "ubacuje u drugu". Krenuli su domaći fudbaleri daleko angažovanije ka golu gostiju, a to im se isplatilo već u 70. minutu.

Rajan Frejzer je centrirao sa desne strane, Čeh je nepotrebno istrčao na loptu, a do nje je pre golmana Arsenala stigao Kalum Vilson, koji lako pogađa gotovo praznu mrežu "Tobdžija" za 1:1.

Četiri minuta kasnije, novi šok za Arsenal. Vilson dobija loptu u kaznenom prostoru gostiju, odlično je ostavlja Ajbu, a bivši igrač Liverpula vara Petra Čeha za preokret rezultat, Bornmut je za četiri minuta stigao do 2:1.

Pokušao je Venger uvođenjem Volkota da razmrda redove svoje ekipe, tačnije to je uradio Bould, ali na direktivu Vengera, koji je zbog suspenzije meč pratio sa tribina.

Nije to urodilo plodom, domaćin je uspeo da zadrži prednost i upiše tri zlatna boda u borbi za opstanak.

Arsenal ostaje šesti, sve su dalje od mesta koja vode u Ligu Šampiona, nakon 23 kola imaju 39 bodova, pet manje od gradskog rivala Totenhema, koji je peti.

Bornmut trijumfom dolazi do čak 13. mesta na tabeli, sa 15 bodova manje od današnjeg rivala.