subota 24.02.2018.
20:26

Fudbaleri Fulama slavili su na svom stadionu u derbiju 34. kola engleskog Čempionšipa.

Twitter/FulhamFC

Ekipa Slaviše Jokanovića osvojila je tri boda na "Krejven Kotidžu" u duelu sa aktuelnim liderom na tabeli, ekipom Vulverhemptona, slavili u sa 2:0 (1:0) na svom stadionu.

Najbolja odbrana lige poklekla je pred napadom Fulama prvi put u 38. minutu, Mitrović je uspeo da uputi dobar udarac iz kaznenog prostora rivala, Džon Radi je sačuvao mrežu odličnom paradom, ali je odbitak pokupio sjajni Rajan Sesenjon, koji lako pogađa nebranjenu mrežu rivala za 1:0.

To je bio čak osmi gol 17-godišnjeg fudbalera Fulama ove kalendarske godine, u Engleskoj je od njega više golova postigao samo napadač Mančester Sitija Serhio Kun Aguero, koji je devet puta tresao mrežu rivala u 2018. godini. Taj pogodak pogledajte OVDE.

U nastavku su Vulvsi pokušavali da dođu do izjednačenja, ali je odbrana Fulama bila odlično postavljena, pa Betineli i nije imao previše posla.

A onda, 71. minut susreta i prava majstorija Aleksandra Mitrovića.

Uspeo je da sačuva loptu pored dvojice čuvara, namesti se na desnu nogu i sjajnim udarcem u bliži ugao savladao Džona Radija sa ivice kaznenog prostora za 2:0. Kako je to izgledalo pogledajte OVDE.

U nastavku su Vulvsi krenuli na sve ili ništa, imali su sjajnu priliku u 85. minutu, Afobe je spustio do Žote, a sjajni Portugalac je iz izgledne pozicije prebacio čitav gol Fulama.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Fulam je odoleo protiv lidera i učvrstio
se na petoj poziciji, sa pet bodova više od šestoplasiranog, uz utakmicu više.

To je bio i osmi vezani trijumf Fulama na "Kotidžu", četvrti vezani meč u kom na svom stadionu nisu primili gol.

Ekipa Slaviše Jokanovića sada nije daleko ni od direktnog plasmana u PL, drugoplasirani Kardif im beži pet bodova, ali ekipa za koju nastupa Marko Grujić ima i meč manje od ekipe iz Londona.