subota 26.12.2020.
16:57

Kakva forma Portugalca!

EPA-EFE/Carl Recine

Mančester junajted danas nije uspeo da savlada Lester u gostima, iako se činilo da će četa Olea Gunara Solskjera uspeti da osvoji nova tri boda.

Na kraju, bilo je 2:2 nakon veoma uzbudljive završnice, a kod oba gola učestvovao je sjajni Bruno Fernandeš koji je prvo asistirao Rašfordu u 23. minutu, a potom u 79. minutu i sam savladao Šmajhela.

Tako je Portugalac oborio rekord Premijer lige kada se radi o konkretnom učinku igrača sredine terena (golovi i asistencije) u jednoj kalenarskoj godini.

Do sada, rekorder je bio Frenk Lampard sa 29 asistencija i golova tokom 2009. godine u PL, ali njega je danas pretekao upravo Bruno Fernandeš koji ima 30 u 2020. godini.

Portugalac je stigao u Junajted početkom godine u transferu koji može narasti čak i do 80 miliona evra ukoliko ispuni određene klauzule, a kako je krenuo sva je prilika da će se Sporting obogatiti.