Salah odveo Egipat na Mundijal!

nedelja 08.10.2017.
21:22

Egipćani su pobedom nad Kongom izborili plasman na Svetsko prvenstvo, koje se naredne godine održava u Rusiji.

EPA-EFE/MOHAMED HOSSAM

Selekcija Egipta 15. je učesnik predstojećeg Mundijala.

Oni su na svom terenu savladali Kongoance rezultatom 2:1 (2:1), oba gola za Egipat postigao je fudbaler Liverpula Mohamed Salah.

On je najpre mrežu gostiju zatresao u 63. minutu, ali je šok za sve domaće navijače stigao 25 minuta kasnije, kada je Bouka Moutu poravnao rezultat.

Ipak, Egipćani su dobili najbolju moguću šansu da overe plasman u Rusiju u nadoknadi vremena, dosuđen je jedanaesterac u njihovu korist, a siguran izvođač bio je Salah, koji je tako postigao svoj drugi gol na meču, gol koji je overio plasman Egipta na Mundijal.

To će biti prvi put da se Egipat nalazi na smotri najboljih svetskih selekcija još od 1990. godine, a Salah je sa dva gola večeras potvrdio da Egipćani trenutno nemaju igrača boljeg od njega, kako je na poslednjih 18 utakmica za nacionalni tim postigao čak 14 golova.

Koje sve reprezentacije su do ovog trenutka, zaključno sa Egiptom njih 15, obezbedile plasman na Mundijal, koji se naredne godine održava u Rusiji, pogledajte u nastavku.