Šamarčina za River, ništa od Superklasika u finalu Kopa Libertadores

sreda 06.01.2021.
08:40

Težak šamar za River.

EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Fudbaleri Palmeirasa pobedili su u gostima ekipu River Plejta rezultatom 3:0, u prvom polufinalnom meču Kopa Libertadores.

Ovim porazom Rivera, jasno je da je praktično nemoguće da u finalu ponovo gledamo Superklasiko, pošto u drugom polufinalu igraju Santos i Boka Juniors.

River je u meč sa Palmeirasom ušao kao favorit, ali to mu se obilo o glavu.

U 27. minutu Roni je iskoristio lošu intervenciju Armanija i doneo Palmeirasu vođstvo - 0:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Luis Adrijano je pobegao odbrani Rivera i duplirao vođstvo - 0:1.

Kada je na isteku sata igre Karaskal napravio glupost i šutnuo igrača Palmeirasa i zaradio crveni karton, bilo je jasno da je sve gotovo.

Samo dva minuta kasnije, u 62. Vina je postavio konačnih 0:3, pa će revanš u Sao Paolu biti praktično samo formalnost.

Svoj prvi meč Boka i Santos igraju večeras od 23.15 na Bombonjeri.

Revanši su na programu za sedam dana, 13. i 14. januara u Sao Paolu.