ŠAMPIONSKA forma Lajpciga! Bajern će im i dalje gledati u leđa!

petak 25.11.2016.
22:17

Novajlija u Bundesligi nastavlja sa fenomenalnim rezultatima ove sezone! Još jedna ubedljiva pobeda, za potvrdu liderske pozicije.

Beta/A3446/_Patrick Seeger

Posle večerašnjeg meča u Frajburgu, potpuno je jasno - Lajpcig će i posle 12. kola ostati usamljen na vrhu Bundeslige!

Lider šampionata večeras je deklasirao ekipu Frajburga sa 4:1, što mu je deveta pobeda u 12 mečeva, uz još samo tri remija, bez ijednog poraza!

Večeras je ekipi Lajciga trebalo nepuna dva minuta da postignu vodeći gol, a strelac je bio Keita, prelepim udarcem sa dvadesetak metara, a na asistenciju Sabicera.

Niderlehner je u 15. minutu vratio nadu domaćima izjednačujućim pogotkom, ali onda glavnu ulogu preuzima 20-godišnji Timo Verner, koji svojim golovima u 21. i 35. minutu praktično rešava pitanje pobednika.

Rezultatom 3:1 završeno je prvo poluvreme, u nastavku je nastavljena dominacija gostiju koji su trijumf još ubedljivijim učinili golom Sabicera u 79. minutu.

Golove sa ove utakmice možete da pogledate OVDE.

Lajpcig će tako prenoćiti sa šest bodova više od aktuelnog šampiona Bajerna, ali i utakmicom više, dok je Frajburg ostao na 15 osvojenih bodova u sredini tabele.

37 Komentara

acep
Saturday, 26.11.2016
09:59

Svaka cast bez i jedne zvezde u timu, mlad tim sa ogromnim potencijalom.

VATRENI BAVARAC
06:42

Dobro igraju svaka cast

Делија_момак
01:55

Пластика или не, свака им част. Ово је стварно велики успех. За сада нема неких звезда у екипи, махом су то млади и талентовани играчи.

00:24

Ja sam po prvi put seo i gledao lajpcig,oni igraju stvarno odlicno,brzi su,ne brane se lose,veoma su konkretni,disciplinovani trce kao da imaju durasel baterije,ka ted sad vidim da su oni stvarno ozbiljna ekipa,nzm sta ce biti...ne verujem da mogu odrzati kontantnost do kraja sezone,ali u top 3 zavrsavaju sigurno...

Борко Михајловић
08:47

Tako se govorilo i za Lester, pa su samo odradili utakmice do kraja. Igrali koliko im treba i osvojili. :)

Bidza i Tridza
14:23

Nemaju durasel baterije nego piju red bul :)

adis adis
00:19

Ako nista liga prvaka im se smjesi,a kad se vidi da su medju zadnjih 6 ekipa hamburg,bremen,gladbah,wolsburg treba se zapitat sta se desava sa bundeskom,naravno nece to tako ostat al ipak nesto nije ok

Maestro-Chelsea(Sic)
00:03

Nema sanse da osvoje

Bat
00:23

prvenstvo je dugo pa zato i ja isto tako mislim..svasta ce se desavati jos..ali cuda su moguca kako u zivotu tako i sportu

01:31

Bajern je mnogo jak za Njemacku ligu na kraju ce se lagano prosetati do titule

Chelsea13
Friday, 25.11.2016
23:37

Prvi put sam ih gledao i igraju jako lijepo tehnički dotjerano,sa puno trke..svaka čast..svaki pojedinac je podređen timu

23:28

Oni se ne sale. Igraju bas dobro. Povecali su i gol razliku. Bajern nije u formi. Ko zna..

00:02

Nema sanse da izdrze citavu sezonu

01:33

Ja sam uvjek pricao da Lester nema samse da osvoji PL ali desilo se desilo se jednom i ko zna kad Laipcig nema sanse ljudi Bajern je za Njemacku ligu prejak

chaki
00:40

Tako ste svi pricali i za Lester i ja sam prvi to pricao tako da je sve moguce,pogotovo sto Lajpcig ima samo dva konkurenta,nemoze se porediti sa tezinom engleske lige

NIKE
23:24

Njima je sad naraslo samopouzdanje, i svakim kolom bliže kraju će biti sve veće, ako Bayern kiksa još koji puta i stvori se prednost od oko 5 bodova, može to biti nedostižno, kao i Lesterova prednost nad evidentno boljim timovima kao Arsenal i Tottenham prošle sezone. Vjerujem da je većina kao i ja na strani Lajpciga, i nove pobjede fudbala nad novcem.

23:57

Nije ovo baš kao Lester i pobjeda fudbala nad novcem.. Ovo bi bila pobjeda novca nad novcem, jer je Red Bul grdne pare uvalio u Lajpcig, samo što su pametno ulagali u mlade igrače, a ne naduvane zvijezde..