21:05

Pukla ''petarda'' u Lisabonu!

EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Iz kola u kolo, ekipa Benfike sve je bliža osvajanju šampionske titule u Portugalu.

U meču 32. kola, lisabonski ''Orlovi'' su večeras pred svojim navijačima savladali Portimonense sa ubedljivih 5:1 i bar do pred ponoć pobegli drugoplasiranom Portu pet bodova razlike.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a početkom drugog gosti su uspeli da povedu golom Tabate, u 53. minutu!

A ako je bilo onih koji su pomislili na eventualno iznenađenje, domaći tim ih je brzo razuverio. Rafa Silva je sa dva gola, u 62, pa u 66. minutu ekspresno doneo preokret ekipi Benfike, a do kraja su kanonadu nastavili Seferović sa svoja dva gola (84. i 88. minut) i Žonas, koji je u nadoknadi vremena postavio konačnih 5:1.

Od naših internacionalaca, nastupio je Ljuba Fejsa, i to samo u nadoknadi vremena, kada je zamenio Picija.

Porto večeras od 21:30h dočekuje Aveš, ako domaćin ne pobedi, Benfika će dva kola pre kraja biti pred šampionskom promocijom.