Sančez vuče Arsenal ka Ligi šampiona!

sreda 10.05.2017.
22:39

Fudbaleri Arsenala uspeli su da savladaju Sautempton na gostovanju, u okviru zastalog susreta 26. kola Premijer lige.

EPA/GERRY PENNY

Izabranici Arsena Vengera su uspeli da pronađu pravi ritam pred sam kraj sezone i tako zadrže šanse za plasman u Ligu šampiona.

Upisali su četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva u okviru Premijer lige, kako su na "Sent Merisu" bili bolji od Sotona sa 0:2 (0:0).

Prva prilika na meču pripala je gostima iz Londona, igrao se 15. minut, kada je pripretio Aron Remzi.

Šutirao je iz izgledne pozicije, ali je lopta na njegovu nesreću otišla samo par centimetara pode desne stative gola domaće ekipe.

Veliki peh za Arsenal dogodio se u 35. minutu, povredio se Okslejd-Čemberlejn, kog je samo minut kasnije na terenu morao da zameni Ektor Beljerin.

Do kraja prvog dela, videli smo i dve solidne šanse za Soton, pretili su Gabijadini, koji je za malo bio neprecizan, dok je Redmondov udarac nešto kasnije uspeo da ukroti Petr Čeh.

Bez golova se otišlo na odmor, a nakon 15 minuta igre u nastavku gosti dolaze do prednosti.

Sančez je prihvatio pas Mesuta Ozila u kaznenom prostoru rivala, odlično se okrenuo, prostom fintom izbacio dva čuvara i potom lagano matirao nemoćnog Forstera.

Nekoliko minuta kasnije solidan pokušaj je imao Granit Džaka, lopta je išla o donji levi ugao, ali je Forster uspeo da je stigne i sačuva svoju mrežu.

Sve je bilo jasno u 83. minutu, Sančez je poslao sjajnu loptu ka Remziju, koji je bio na desnoj stranu duboko u kaznenom prostoru rivala, Velšanin je glavom loptu poslao ka Žiruu, a Francuz je lako matirao Fostera za 0:2.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika te su "Tobdžije" upisale tri jako vredna boda na nezgodnom gostovanju.

Tako su preskočili Mančester junajted i popeli se na peto mesto na tabeli, imaju tri boda manje od četvrtoplasiranog Mančester sitija, oba tima će do kraja sezone odigrati po još tri duela.

Za Soton je ova utakmica bila maltene revijalna, 10. su na tabeli sa 42 osvojena boda.