23:49

Nije bilo veće neizvesnosti večeras.

EPA-EFE/FEHIM DEMIR

Sarajevski večiti derbi, duel između Sarajeva i Željezničara, odigran je večeras po 144. put.

Ovoga puta bolja je bila domaća ekipa Sarajeva koja je rutinski savladala najvećeg rivala rezultatom 2:0.

Mersudin Ahmetović je doveo Sarajevo u vođstvo u 30. minutu utakmice. Oremuš je probio po desnoj strani, po oceni sudije je izbegao ofsajd, potom je poslao loptu u peterac, gde ju je sačekao Ahmetović i pogodio za 1:0.

Tim rezultatom  ušlo se u drugo poluvreme, a konačan rezultat postavio je Darko Bodul u 57. minutu prelepim golom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara od gola gostiju - 2:0.

Sarajevo je sada treće na tabeli sa 17 bodova, iza Tuzla sitija sa 22 i Zrinjskog sa 21 bodom, a Željezničar je nastavio seriju utakmica bez pobede, i sada se nalazi na osmom mestu sa 11 osvojenih bodova u deset odigranih kola Premijer lige BiH.

Posle meča noviinari su upitali trenera Željezničara da li će podneti ostavku, a njegov odgovor bio je kratak i jasan: