21:24

'El Ninjo' i Grizman srušili Seltu na 'Kalderonu', što su iskoristili 'Lavovi' i pobedom na 'San Mamesu' nad Seviljom završili sezonu na petom mestu na tabeli koje vodi direktno u grupnu fazu Lige Evrope.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Atletiko Madrid je trijumfalno završio sezonu u Primeri, koju je završio na trećem mestu na tabeli.

Selta je savladana sa 2:0 i sada Ćolo Simeone može da krene da sprema ekipu za finale Lige šampiona protiv gradskog rivala Reala koje se igra 28. maja u Milanu.

Otpor gostiju iz Viga je slomljen početkom drugog poluvremena u razmaku od tri minuta kada su Fernando Tores i Antoan Grizman pogađali mrežu Alvareza.

Zbog poraza u prestonici i rezultata meča koji je odigran u Bilbau u isto vreme, Selta je sezonu završila kao šestoplasirana pa će igrati kvalifikacije za Ligu Evrope.

U Ligu Evrope direktno se plasirao Atletik Bilbao koji je savladao na svom 'San Mamesu' finalistu i aktuelnog šampiona ovog takmičenja Sevilju sa 3:1, mada valja dodati da je trener gostiju Unai Emeri izveo na megdan Baskima kombinovani sastav čuvajući svoje glavne adute za meč sezone protiv Liverpula u Bazelu.

Aric Aduric je sa dva gola u prvih pola sata otvorio vrata pobede svom timu, iskusni napadač je tako stigao do 20. prvenstvenog gola u ovoj sezoni.

Spain Soccer Uefa League

Andalužani su deset minuta pre odlaska na odmor ostali sa igračem manje na terenu zbog isključenja Kokea, ali su brojčano inferiorniji uspeli da smanje na 2:1 golom Munjoza u 55. minutu.

Ipak, tri minuta pošto su prišli na gol zaostatka gosti su ostali sa devetoricom na terenu, pocrveneo je Kolodžejčak.

U 71. minutu Raul Garsija je postavio konačan rezultat udarcem glavom nakon centaršuta Susaete, a u nadoknadi je i vezita 'Lavova' Migel Riko poslat ranije na tuširanje zbog neopreznog starta.

Rasplet u gornjem delu tabele je poznat, Barsa je pobedom nad Granadom odbranila titulu prvaka Španije, ispred finalista Lige šampiona Reala i Atletika, koji su sezonu završili na drugom i trećem mestu. Kvalifikacije za LŠ će igrati Viljareal, direktno u grupnu fazu Lige Evrope će  Atletik Bilbao, a u kvalifikacije Selta i Sevilja, u slučaju da ne osvoji ovo takmičenje.

Sutra će se znati i koja dva tima od tri tima (Rajo Valjekano, Hetafe, Sporting Hihon) će se pridružiti Levanteu u Segundi.