sreda 31.05.2017.
15:36

Iako je ličilo da će čuvena rečenica Garija Linekera, da je fudbal igre u kojoj uvek pobede Nemci, dobiti još jednu potvrdu, mladići iz Zambije su je danas demantovali.

EPA/GERRY PENNY

Velika drama viđena je na utakmici 1/8 finala Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina koje se održava u Južnoj Koreji između Nemačke i Zambije.

Nemci su minut pre kraja regularnog toka meča gubili sa 3:1, ali su na "svoj način" uspeli da izbore produžetak.

'Elf' je poveo golom Ohsa u finišu prvog poluvremena, ali u drugom Zambija drži čas fudbala. Mvepu je asistirao Bandi za izjednačenje, pa Sakali za preokret, a onda u 85. minutu i sam postigao gol za 3:1.

Međutim, Serdar u 89. minutu vraća nadu Nemačkoj, a Arviler u nadoknadi pogađa za 3:3!

Iako je prolaz 'Pancera' u narednu fazu takmičenja već viđen, Zambijci nisu tako mislili.

U prvom produžetku promene rezultata nije bilo, ali samo što je počeo drugi Šemi Majembe postiže četvrti gol za Zambiju, posle koga Nemci nisu imali odgovor i utakmica je završena rezultatom 4:3.

Zambija je tako postala peta reprezentacija koja je uspela da obezbedi plasman u 1/4 finalu Mondijalita, gde će čekati pobednika duela Francuska - Italija. Ušešće među osam najboljih su ranije obezbedili Venecuela, Portugalija, Urugvaj i Engleska.