nedelja 07.02.2021.
19:52

Veoma bitna pobeda za Bolonju.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Bolonje savladali su Parmu na gostovanju sa 3:0 u 21. kolu italijanske Serije A.

Derbi del'Emilija pripao je ekipi Siniše Mihajlovića u kojoj se posebno istakao strelac dva gola Musa Barou.

Napadač iz Gambije je u dva navrata iskoristio dodavanja Nikole Sansonea, prvo u 15, potom i u 33. minutu i tako već u prvom poluvremenu pomogao Bolonji da stigne do, na kraju će se ispostaviti, nedostižne prednosti.

U nastavku meča zapretio je i sam Sansone, na drugoj strani u dva navrata probao je Galjolo, dok je najbolju šansu za "mlekadžije" imao Mihaila u finišu meča.

Kazna za promašaj usledila je u drugom minutu nadoknade vremena kada je pogodio Rikardo Orsolini.

Parma je nakon novog poraza i 13. uzastopnog meča bez pobede ostala na pretposlednjem mestu Serije A sa 13 bodova, dok je Bolonja 13. sa 23 osvojena boda.