Serija A dobila novog člana, vratili se posle 19 godina, golom u 93. minutu!

četvrtak 27.05.2021.
23:18

Dugo su čekali, večeras je njihovo slavlje utoliko veće.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Večeras je završen plej-of za plasman u Seriju A, a za plasman u elitno društvo izborila se ekipa Venecije, koja je u finalu bila bolja od Ćitadele!

Venecija se tako vratila u Seriju A posle 19 godina, a do plasmana u elitu došla je večerašnjim remijem na svom terenu rezultatom 1:1, što joj je bilo dovoljno jer je prvi meč u gostima dobila sa 1:0.

Prethodno je u plej-ofu Venecija eliminisala i ekipe Kjeva i Lećea.

Večerašnji rezultat za Veneciju je pravi podvig, jer je veći deo meča odigrala sa fudbalerom manje. Ćitadela je najpre povela u 26. minutu golom Proje, a deset minuta kasnije Venecija je ostala bez isključenog Mazokija, koji je dobio drugi žuti karton.

Minimalna prednost Ćitadele ostala je na snazi sve do poslednjih trenutaka nadoknade vremena, a onda Venecija golom Bokalona stiže do izjednačenja i plasmana u Seriju A!

Tako se Venecija u eliti pridružila Empoliju i Salernitani, koji su prethodno obezbedili direktan plasman u Seriju A.