Serija A: Dorija šokirala vicešampiona, Sasuolo "bacio petardu", Lacio konačno do trijumfa

nedelja 02.09.2018.
22:29

Hrpa golova, prekidi utakmica i veliko iznenađenje u večerašnjim utakmicama u okviru trećeg kola Serije A.

Beta/Simone Arveda/ANSA via AP

Sampdorija je pred svojim navijačima šokirala Anćelotijev Napoli, vicešampion je poražen na "Luiđi Ferarisu" sa 3:0 (2:0).

Junak pobede Đenovljana je bivši napadač Sasuola i Rome Gregoar Defrel.

Francuski fudbaler je načeo goste u 11. minutu, na asistenciju Saponare, a 21 minut kasnije mu je za drugi pogodak asistirao iskusni Kvaljarela.

Već na startu drugog poluvremena je Anćeloti napravio dve promene, u igru je umesto Insinjea i Verdija uveo Mertensa i Unaa.

Bili su gosti daleko bolji u nastavku, imali su loptu daleko više u svojim nogama, bili su i konkretniji, ali je Sampdorija čak uspela i da poveća prednost.

Strelac je bio Kvaljarela, u 75. minutu susreta, za konačnih 3:0.

Sasuolo igra sjajno od starta sezone, sada su došli i do druge pobede, kako su na svom stadionu slavili protiv Đenove u pravoj goleadi sa 5:3 (4:1).

Interesantno, poveli su gosti. Igrao se 27. minut, kada je Pijatek razljutio domaće igrače.

Na izjednačenje se čekalo do 34. minuta, kada je svoj drugi gol u dresu Sasuola postigao iskusni Kevin Prins-Boateng.

Samo četiri minuta kasnije, mladi Lirola donosi preokret ekipi Sasuola, da bi već u 41. minutu golom Babakara domaćin stekao dva gola prednosti.

Da još mirniji odu na odmor, postarao se štoper Đenove Spoli, koji je prevario svog golmana u drugom minutu nadoknade.

Na samom startu nastavka je teren napustio bivši igrač Crvene zvezde Darko Lazović, zamenio ga je pozajmljeni napadač iz Juventusa Andrea Favili.

Ni to nije urodilo plodom za goste, "petarda" je pukla u 62. minutu, strelac je bio Ferari.

Ipak, osam minuta kasnije, tračak nade za "Grifone",  Pandev postiže pogodak.

Uspevaju gosti da dođu i do trećeg gola, Pjatek je ponovo bio strelac, ovoga put u 83. minutu, za kakvu takvu neizvesnost.

Nije bilo ipak promene rezultata, Sasuolo je upisao drugi trijumf, imaju sedam bodova nakon tri kola.

Lacio je pred svojom publikom došao do prvog trijumfa ove sezone, nakon poraza od Napolija i Juventusa savladali su Frozinone sa minimalnih 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je Luis Alberto, na startu drugog dela igre.

Španac je sjajno šutirao iz kaznenog prostora gostiju, nakon velike gužve i postigao veoma efektan pogodak.

Do kraja su "Nebeskoplavi" zadržali minimalnu prednost i došli do prvih bodova u novoj sezoni.

Sergej Milinković-Savić je igrao do 82. minuta, kada ga je zamenio Murđa. Bivši igrač Voždovca i reprezentativac Crne Gore Marušić je još jednom dobio prednost ispred Baste, sprski fudbaler je presedeo čitav meč na klupi.

Kaljari je savladao Atalantu i to u Bergamu, bilo je 0:1 (0:1) za goste sa Sardinije.

Gol odluke postigao je talentovani vezista Barela u poslednjem minutu prvog dela igre.

Golova nije bilo u duelu Kjeva i Empolija, dok je meč između Torina i Spala prekinut u 18. minutu (0:0) zbog obilnih padavina, pa je nastavljen tek oko 21:45h.

Atalanta - Kaljari 0:1
Kjevo - Empoli 0:0
Lacio - Frozinone 1:0
Sampdorija - Napoli 3:0
Sasuolo - Đenova 5:3

Torino - Spal *prekinuto zbog kiše u 18. minutu, nastavljeno oko 21:45h