subota 15.02.2020.
22:39

Pravi derbi Italije.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Džeko doneo vođstvo pred istek prvog dela, ali domaći postižu dva gola u nastavku za novi trijumf nad ekipom sa "Olimpika" (2:1).

Atalant je imala dobre prilike tokom prvih 45 minuta, ali Papu Gomez a kasnije i Toloi ne uspevaju da dođu do gola. Za razliku od njih Edinu Džeku golovi polaze za nogom, Bosanac koristi grešku zadnje linije i postiže gol za vođstvo pred pauzu.

Ipak u nastavku Atalanta preuzima inicijativu i izjednačenje stiže već u 50. minutu. Palomino se iskuplja za grešku i izjednačuje na 1:1 posle kornera.

Gasperini potom pravi izmenu, Pašalić menja Zapatu. Hrvat samo minut kasnije postiže gol za 2:1 i preokret domaćina. Igrao se 60. minut.

Roma tako gubi od Atalante i drugi put u sezoni, međutim sada je razlika između dva rivala šest bodova. "Orobići" su se pobedom učvrstili na četvrtom mestu.