nedelja 01.03.2020.
16:54

Leće "izvukao" loto...

EPA-EFE/MARCO LEZZI

Fudbaleri Atalante savladali su u gostima Leće rezultatom 7:2 u okviru 26. kola italijanske Serije A.

U jednoj veoma zabavnoj utakmici videli smo čak sedam pogodaka, od kojih je četiri palo već nakon prvih 45 minuta.

"Boginja" je brzo stigla do dva gola prednosti uz pomoć Donatija koji je postigao autogol u 17, da bi pet minuta kasnije Duvan Zapata povisio vođstvo svoje ekipe.

Nije se predavala ekipa Fabija Liveranija koja je uspela da izjednači pre odlaska na odmor golovima Rikarda Saponare u 29. i Đulija Donatija u 40. minutu susreta.

Ipak, samo dva minuta po nastavku igre u drugom poluvrmeenu Josip Iličić je doneo novo vođstvo Atalanti, da bi a Duvan Zapata svojim het-trikom i konačno rešio pitanje pobednika pogocimu 54. i 62. minutu meča.

Na 6:2 povisio je Luis Murijel u 90, da bi minut kasnije Ruslan Malinovski postavio konačnih 7:2.