Serija A - Juve se raspao u Đenovi, Lazović i Radovanović prekinuli "crno-beli" teror!

nedelja 17.03.2019.
14:24

Prvi poraz šampiona Italije u prvenstvu ove sezone.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Đenove ostvarili su iznenađujuću pobedu nad Juventusom koji su na domaćem terenu savladali sa 2:0 u 28. kolu italijanske Serije A.

Šampion Italije nije dobro ušao u utakmicu na kojoj nije računao na Kristijana Ronalda, Đenova je od samog početka nametnula svoj ritam i propustila odličnu priliku preko Sanabrije.

Sudija Di Belo je u 32. minutu dosudio penal nakon igranja rukom u kaznenom prostoru gostiju, ali je nakon VAR snimka poništio tu odluku zbog prethodno odigrane ruke Kuamea.

U drugom delu meča videli smo nešto aktivniji Juventus koji je postigao i gol u 56. minutu, ali je Dibalin pogodak poništen zbog ofsajda. Ubrzo je usledio šok za gostujuće navijače.

Ćezare Prandeli je itekako znao da iskoristi igrače koje ima na klupi, u igru je ušao i veteran Goran Pandev koji je u 81. minutu postigao sjajan pogodak unutar kaznenog prostora i tako rešio pitanje pobednika.

Reprezentativac Srbije Darko Lazović igrao je za pobednički tim sve do 70. minuta kada ga je zamenio upravo Sturaro, Ivana Radovanovića je zamenio Veloso u 75. minutu.