subota 16.02.2019.
19:55

Fudbaleri Kaljarija slavili su na svom stadionu na Sardiniji u okviru 24. kola italijanskog šampionata.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Kaljari je "Sardinija areni" dočekao Parmu, domaćin je nakon preokreta slavio sa 2:1 (0:1).

Igrao se 40. minut kada su gosti poveli, nakon centaršuta Gobija sa leve strane, sjajno je skočio Kucka i glavom vrlo efektno matirao Sepea.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 65. minutu Kaljari došao do izjednačenja. Nakon centaršuta iz slobodnjaka Ćepiteli dobro skače i glavom šalje loptu pred gol rivala, a tamo se na pravom mestu nalazi Pavoleti, koji poravnava rezultat.

Nekih 20 minuta kasnije, Pavoleti je prosto poleteo u kaznenom prostoru rivala i dobar centaršuta Barele glavom pretvorio u pogodak, svoj drugi na utakmici, za potpuni preokret na Sardiniji.

U finišu je domaćin ostao sa igračem manje, jer je napadač Žoao Pedro zaradio drugi žuti karton, ali je Kaljari zadržao prednost i upisao tri vredna boda.

Sada su 14. na tabeli sa 24 boda, do je Parma dva mesta ispred sa pet bodova više.