Serija A - Kaljehon junak Napolija

nedelja 28.09.2014.
14:24

U prvoj današnjoj utakmici petog kola Serije A, Napoli je u matine terminu, kao gost, savladao ekipu Sasuola rezultatom 1-0.

Beta/AP Photo/Salvatore Laporta

Posle tri kola u kojima su ukupno osvojili tek jedan bod, Napolitanci su danas konačno uspeli da zabeleže i drugu pobedu od početka sezone.

U meču petog kola, ekipa Rafe Beniteza je kao gost savladala domaći Sasuolo rezultatom 1-0, zahvaljujući pogotku koji je postigao Kaljehon u 28. minutu.

Akciju je kreirao Iguain po levoj strani, usledio je centaršut ka drugoj stativi, gde je odbrani domaćih umakao Kaljehon i prosledio loptu u mrežu - 0:1.

Pogodak možete da pogledate OVDE.

U nastavku meča, gosti nisu briljirali, bilo je i dosta tenzija na terenu, u čemu su se isticali Taider kod domaćih i Gargano u ekipi Napolija, ali su prošli samo sa žutim kartonima.

Mogao je Sasuolo i do boda, ali je pet minuta pre kraja udarac Pelusa sa nekih 13-14 metara zaustavila prečka.

Sasuolo je i dalje bez pobede, a ovo im je već četvrta uzastopna utakmica bez postignutog gola.