četvrtak 16.07.2020.
21:26

"Grifoni" blizu ugrožene zone.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Jednaka igra dva rivala iz donje polovine tabele, ali "bikovi" iskoristili svoje prilike. "Grifone" overio Lukić sa klupe u drugom poluvremenu za konačnih 3:0.

Gosti su prvi pripretili preko Pinamontija, ali je iskusni Sirigu sjajno reagovao. U nastavku borba dva tima za kontrolom nad utakmicom, "bikovi" stižu i do svog prvog gola posle prekida.

Verdi je izveo korner, Bremer se najbolje snalazi u šesnaestercu i donosi prednost domaćinu u 32. minutu.

Đenova preti po povratku na teren, Šene je oprobao šut, ali Sirigu odličan. Destro je takođe imao priliku, samo par minuta posle šuta Italijana Saša Lukić postiže gol za 2:0.

Beloti sjajno probija i ostavlja loptu srpskom internacionalcu koji preciznim šutem sa dvadesetak metara povisuje na 2:0 u 76. minutu. Lukić je ušao u igru samo desetak minuta ranije.

Na konačnih 3:0 i ubedljiv trijumf "bikova" postavlja kapiten Andrea Beloti u 90. minutu.