subota 18.01.2020.
22:39

Vicešampion Italije nastavio slobodan pad.

EPA-EFE/CIRO FUSCO

"Ljubičasti" slavili sa 2:0 na "San Paolu", treći poraz zaredom Gatuzovih momaka u prvenstvu.

Gosti su odmah zapretili preko Kastrovilija, uzvratio je Milik, ali je Dragovski bio oprezan. U 20. minutu imamo manji zastoj, konsultovan je VAR, delovalo je kao igranje rukom igrača Napolija u svom šesnaestercu, ali ništa od penala.

Šest minuta posle toga sjajna akcija "ljubičastih", Kijeza pogađa za 1:0 na asistenciju Benasija.

Zapretili su ubrzo Zelinski i Kaljehon, ali bez uspeha. Kod gostiju Kutrone postiže gol, ali je pogodak ubrzo poništen zbog ofsajda.

Lorenco Insinje je najaktivniji posle pauze, ali njegov šut u 52. minutu završava na stativi. Kijeza nastavlja da preti, ali je ovog puta Ospina bio spreman.

Dušan Vlahović ulazi na teren u 66. minutu, samo osam minuta kasnije srpski internacionalac upisuje novi gol. Lirola mu dodaje loptu sa desnog krila, sve ostalo je delo snalažljivog napadača koji udvostručuje vođstvo Fiorentine u 74. minutu igre.

Napolitanci nisu uspeli da stignu do utešnog gola.

Nikola Milenković je sačuvao svoju mrežu i odigrao ceo meč, Vlahović upisuje gol iako je na terenu bio od 66. minuta kada je zamenio Kutronea.