Serija A - Nova majstorija Kolarova, Roma na balkanski pogon preživela "ludnicu" na Sardiniji!

nedelja 01.03.2020.
19:55

Prštalo od akcije u Kaljariju.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Fudbaleri Rome savladali su Kaljari na Sardiniji rezultatom 4:3 u okviru 26. kola italijanske Serije A.

Nije dobro počelo po goste pošto je Kaljari uspeo da povede u 28. minutu kada je Žoao Pedro prelepim lob udarcem savladao nemoćnog Lopeza.

Samo minut kasnije, "vučica" je stigla do izjednačenja golom Nikole Kalinića koji je postigao još jedan gol u 41. minutu i tako preokrenuo rezultat pre odlaska dva tima na odmor.

Hrvat je bio asistent Džastinu Klajvertu u 64. minutu, ali je nadu domaćoj ekipi vratio Gaston Pereiro u 75.

A onda - prava majstorija Aleksandra Kolarova.

Igrao se 81. minut kada je kapiten reprezentacije Srbije namestio loptu na desnoj strani i iz slobodnog udarca savladao Olsena i tako rešio pitanje pobednika na ovom meču.

Ni to nije nateralo Kaljari da odustane od borbe, nakon dosuđenog penala kojeg je promašio u 89. minutu, Žoao Pedro se lepo snašao i uveo meč u veoma neizvesnu završnicu.

Ipak, izabranici Paula Fonseke izdržali su sve napade domaće ekipe i ostvarili veoma tešku i značajnu pobedu u gostima.