Serija A - Palermo dobio dramu, Lacio ubedljiv!

subota 13.12.2014.
22:38

U subotu odigrane prve dve utakmice 15. kola italijanske Serije A. Mnogo uzbuđenja u duelu Palerma i Sasuola, a Lacio nije dozvolio neizvesnost protiv Atalante.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Prvi večerašnji meč odigrali su Palermo i Sasuolo, a pobeda je u nadoknadi vremena pripala domaćim Sicilijancima, rezultatom 2-1.

Palermo je vodio od trećeg minuta golom Luke Ridjonija, izjednačio je Leonardo Pavoleti u 85. iako je Sasuolo imao igrača manje od 66. minuta, kada je isključen Konsilji

Pobedu Palermu doneo je Andrea Beloti u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

A onda, potpuno drugačiji meč u Rimu, gde je Lacio ubedljivo savladao Atalantu sa 3-0. Gosti iz Bergama su se držali u prvom poluvremenu, da bi u nastavku meč u korist ''Nebesko plavih'' prelomio Mauri sa dva pogotka, u 51, pa u 72. minutu.

Tačku na ovaj meč stavio je Senad Lulić u 81. minutu, na asistenciju Dušana Baste, postavivši konačnih 3-0.

Pomenuti Basta je odlično odigrao svih 90 minuta, a u startnoj postavi je bio i Filip Đorđević, koga je u poslednjih 15 minuta zamenio Miroslav Klose.

Golove sa večerašnjih mečeva možete da pogledate OVDE.