nedelja 16.02.2020.
14:32

Remi u matine terminu.

Beta/Serena Campanini/ANSA via AP

Fudbaleri Udinezea dočekali su Veronu u 24. kolu italijanskog šampionata, susret je okončan sa najnepopularnijih 0:0.

Prilika je ipak bilo na obe strane, Udineze je prvi pripretio u 12. minutu preko Mandragore, ali je vezista iz slobodnjaka loptu poslao tik preko gola rivala.

Igrao se 28. minut kada je Borini bio u velikoj prilici, ali je Muso odlično intervenisao, da bi samo tri minuta kasnije De Paul bio u šansi na drugoj strani, ali se ovoga puta istakao golman Verone Silvestri.

Do odmora nije bilo izglednijih šansi, u nastavku je Udineze pripretio preko Striger Larsena, vrlo dobro je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali još jednom odličan Silvestri.

Preti gostima potom i Lazanja, ali šutirao pored gola iz izgledne situacije, da bi u 76. minutu odbrana Udinezea u poslednji čas blokirala Zakanjija i sprečila ga da se upiše u listu strelaca.

U samom finišu su gosti bili blizu trijumfa, igrao se 90. minuta kada se reprezentativac Srbije Darko Lazović našao u izglednoj situaciji. Tukao je sa ivice kaznenog prostora, ali je Huan Muso još jednom sjajno intervenisao.

Ostalo je 0:0 do kraja, dodajmo i da je Lazović u 59. minutu zaradio žuti karton.

Podela bodova u Udinama, Verona na visokom šestom mestu sa 35 bodova, Udineze je na poziciji 14 sa devet bodova manje.