subota 18.01.2020.
19:57

Fudbaleri Sasuola slavili su na svom stadionu u 20. kolu italijanskog šampionata.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Ekipa Sasuola savladala je Torino sa 2:1 (0:1) pred svojim navijačima, posle preokreta.

Gosti su poveli u 20. minutu, sjajan gol je postigao Rinkon sa ivice kaznenog prostora, Verdi je poslao loptu iz kornera ka njemu, on je na prvu odlično zahvatio loptu i od stative zatresao mrežu rivala.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 61. minutu videli pravu majstoriju Boge, raspalio je po lopti sa preko 20 metara od gola rivala i pocepao mrežu iza Sirigua za 1:1.

Ušao je potom na teren i Filip Đuričić, da bi samo par minuta kasnije domaćin stigao i do prednosti.

Boga je prošao po levoj strani, poslao je lukavo loptu na dalju stativu ka Berardiju, koji je fantastično šutirao u bliži ugao i preokrenuo rezultat.

Do kraja nije bilo promene rezultata, šesti trijumf Sasuola ove sezone, 14. su sa 22 boda, Torino ima pet više i nalazi se na osmo mestu na tabeli.