nedelja 20.09.2020.
20:45

Remi u Ređo Emiliji.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Fudbaleri Sasuola dočekali su Kaljari u prvom kolu Serije A, pobednika nije bilo, susret je završen rezultatom 1:1 (0:0).

Domaćin je pripretio još u četvrtom minutu preko Berardija, ali je udarac italijanskog reprezentativca otišao pored gola.

Nakon toga Kaputo u velikoj šansi u 12. minutu, ali je Kranjo sjajnom intervencijom uspeo da sačuva mrežu.

Haraslin u 31. minutu nije realizovoa izglednu priliku, domaći igrali su tražili penal zbog igranja rukom od strane Ragnara Klavana, ali se sudija nije oglasio.

Do kraja prvog dela još jedna pokušaj Berardija, ali tik preko gola iz slobodnog udarca, da bi u samom finišu gosti pripretili preko Ćolita Simeonea, ali je i njegov pokušaj bio neprecizan.

U nastavku nešto mirnije, da bi u 77. minutu nakon idealnog centaršuta Žoaa Pedra mrežu Sasuola zatresao Simeone.

Ipak, 10 minuta kasnije domaćin je uzvratio, majstorski izveden slobodan udarac Mehdija Burabije, Kranjo nemoćan, 1:1.

Do kraja nije bilo promena, po bod za Sasuolo i Kaljari na startu sezone.