Serija A - Šest golova na "Mapei" stadionu i šesti zaredom poraz Lećea!

subota 04.07.2020.
21:21

Gostima predstoji paklena borba za opstankom.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Gosti su u dva navrata stizali do izjednačenja, ali Sasuolo sa dva brza gola u završnici osvaja nova tri boda (4:2).

Domaći su bolje ušli u meč, Frančesko Kaputo prelepim lobom dolazi do svog petnaestog gola u šampionatu a Sasuolo vodi od petog minuta.

Ferari je posle centaršuta imao priliku za 2:0, ali Gabriel odlično brani. Samo pet minuta posle te akcije kapiten Lućioni postiže gol i izjednačuje na 1:1.

U nastavku posle pauze mirnija igra, tek u 63. minutu imamo uzbuđenje i još jedno vođstvo domaćih. Domeniko Berardi koristi penal za 2:1. Vođstvo Sasuola i ovog puta nije potrajalo dugo, Mankosu vraća na 2:2 takođe posle penala koji je dosuđen posle VAR konsultacije.

Sasuolo uspeva još jednom da dođe do vođstva, igrao se 77. minut kada Žeremi Boga postiže treći gol svog tima na "Mapei" stadionu. Potvrdu trijumfa donosi Muldur golom u 83. minutu za ukupnih 4:2.

Do kraja nije bilo promena, Leće upisuje svoj šesti poraz zaredom a naredno kolo dočekuju Lacio dok će Sasuolo gostovati Mihajlovićevoj Bolonji. Filip Đuričić je dobio priliku da zaigra po početku drugog dela igra.