Sevilja imala 2:0 i igrača više, na kraju jedva pobedila

nedelja 01.03.2020.
14:02

Luda utakmica na Ramon Sančez Pishuanu.

EPA-EFE/Raul Caro Cadenas

Fudbaleri Sevilje ipak su uspeli da pobede Osasunu na svom stadionu iako su imali dva gola prednosti i igrača više u istom trenutku, da bi na kraju jedva slavili 3:2 (2:0).

Sevilja je odigrala veoma dobro prvo poluvreme i zasluženo imala dva gola prednosti. Već u 13. minutu El Nesiri je iskoristio asistenciju Olivera Toresa i pogodio za 1:0.

U 32. minutu igru je morao da napusti Fernando, pa ga je zamenio naš Nemanja Gudelj.

U finišu prvog dela igre, Oliver Tores je ponovo asistent, ovaj put za Okamposa - 2:0.

Kada je 54. minutu golman Osasune zaradio direktan crveni karton, delovalo je da će domaći lako privesti ovaj meč kraju.

Ipak, onda je usledio pravi šok, u razmaku od samo 10 minuta, Osasuna je dala dva gola. Prvo je u 64. minutu pogodio Aridane, da bi u 74. Tores bio precizan sa bele tačke za 2:2.

Hulen Lopetegi je momentalno reagovao, uveo je Luka de Jonga umesto Vaskeza i krenuo na sve ili ništa.

Sevilja je do pobede uspela da dođe tek u nadoknadi vremena, Kunde je glavom vratio loptu u peterac, tamo je promašio De Jong, ali ne i El Nesiri koji je ponovo na pravom mestu za veliku pobedu Sevilje 3:2.

Sevilja je sada ostala treća na tabeli sa 46 bodova, tri više od Atletiko Madrida i četiri Hetafea, koji svoje mečeve igraju kasnije.