Siti spakovao četiri komada za 20 minuta, šta radi Tilemans?!

nedelja 26.12.2021.
16:48

Da li je ovo lakši trening za Siti?

EPA-EFE/Peter Powell

U 25. minutu, Mančester Siti je imao 4:0 protiv Lestera, ko je to mogao da očekuje?

Već u petom minutu, De Brujne je primio loptu u šesnaestercu i iznenada odlučio da šutira i prelako matira Šmajhela.

U 14. minutu, Marez je bio precizan iz penala, prethodno je Tilemans rukama povukao Laporta, a VAR asistirao sudiji da pokaže na belu tačku.

U 21. minutu, Kanselo je centrirao sa desnog boka, Šmajhel je na kratko odbio loptu pravo na nogu Gundogana koji pogađa za 3:0.

Sve je bilo gotovo u 25. minutu kada je Tilemans napravio novu glupost, oborio je Sterlinga, koji je iskusno sačekao kontakt i dobio penal, a potom bio precizan za 11 metara za 4:0.

Mogao je Sterling lako da postigne još jedan pogodak, u 35. minutu propustio veliku šansu, a u finišu prvog dela Šmajhel je zaustavio i Gundogana, koji je takođe lako mogao do drugog gola.

Lester je jedini put ozbiljno pripretio iz slobodnjaka, Medisonov pokušaj sjajno je zaustavio Ederson.

Siti je potom spustio gas, da je nastavio u istom ritmu, nije isključeno da bi Lester prošao kao Lids, koji je primio sedam komada. No, da sačekamo drugih 45 minuta...