nedelja 01.03.2020.
19:22

"Građani" osvojili Liga kup.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su Liga kup Engleske pošto su u finalu na Vembliju savladali Aston Vilu rezultatom 2:1.

Ekipa iz Birmingema je veoma hrabro ušla u duel protiv favorita, pa je prva i zapretila preko El Gazija.

Ipak, "građani" su stigli do vođstva u 20. minutu kada je Serhio Aguero lepo ispratio timsku akciju i na povratnu loptu Fodena savladao nemoćnog Nilanda.

Deset minuta kasnije, Siti je udvostručio prednost preko Rodrija koji je odlično reagovao na korner koji je izveo Gundogan i pogodio nebranjeni deo mreže.

Aston Vila je uspela da se vrati u meč, igrao se 41. minut kada je Samata glavom savladao Brava nakon centaršuta El Gazija koji je usledio nakon velike greške Stounsa.

Uzvratio je Siti velikim pritiskom u drugom poluvremenu, bila je jasna namera Pepa Gvardiole da jednim golom praktično reši pitanje pobednika na ovom meču.

Redom su pokušavali Foden, Rodri, Serhio Aguero i Bernardo Silva, usledio je veliki pritisak Vile u poslednjim sekundama meča, međutim promene rezultata nije bilo, pa je tako Mančester siti osvojio svoj prvi pehar u 2020. godini.

Interesantno, ovo je 30. trofej u trenerskoj karijeri Pepa Gvardiole ukoliko uračunamo trofej prvaka treće lige Španije sa drugim timom Barselone.