petak 12.12.2014.
23:26

Na premijeri 18. kola franscuke Lige 1 fenejraš Kaen je pregažen na 'Žerlanu'.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Olimpik Liona zabeležili su večeras pred svojom publikom 11. pobedu u prvenstvu, pošto su tukli goste iz Kaena rezultatom 3:0.

Na vođstvo domaćih čekalo se samo sedam minuta kada vodeći strelac Lige 1 Aleksander Lakazet pogađa mrežu 'sa kreča'.

Minimalna prednost Liona bila je na snazi do 58. minuta meča, tj. dok Lakazet ponovo nije matirao Verkutrea nakon asistencije glavom Umtitija. Maestralno, iz drop-kika pod prečku, to mu je 15. prvenstveni gol.

Četiri minuta kasnije već je 3:0, strelac je Benzija, a asistent Fekir. Fekir je na 15 minuta pre kraja imao priliku da učini pobedu još ubedljivijom, ali je promašio penal.

Reprezentativac Srbije Milan Biševac je odigrao svih 90 minuta za pobednički sastav.