ponedeljak 08.03.2021.
23:00

​Nakon pobede Čelsija, i Vest Hem trijumfom "odgurao" Liverpul od Lige šampiona.

EPA-EFE/Ian Walton

Fudbaleri Vest Hema nastavili su niz sjajnih rezultata pošto su večeras na svom stadionu pobedili Lids rezultatom 2:0 (1:0) u 28. kolu Premijer lige.

Vest Hem je imao mnogo sreće na početku utakmice i to u dva navrata, kada ih je VAR spasio da ne gube 0:2.

U šestom minutu VAR je video neke milimetre neverovatnog ofsajda Robertsa i poništio pogodak, baš kao i minut kasnije kada je pogodio Bamford.

U 21. minutu, Lingard je - iznudio penal, promašio ga i naleteo na odbijenu loptu i pogodio za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije, nestvarni Kresvel je upisao novu asistenciju, a Douson pogodio za nedostižnih 2:0.

Lids je pokušao da se vrati u meč, Marselo Bijelsa je odmah na pauzi uveo Herisona i Alioskog, potom i Rodriga, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Vest Hem je, verovali ili ne, upisao svoju 14. pobedu u sezoni i sada je peti na tabeli sa 48 bodova, dva manje od Čelsija, ali tim Dejvida Mojesa ima i meč manje.

Iza Vest Hema, na dva boda je Everton, na tri je Totenhem, a čak na pet Liverpul koji ima i meč više. U prevodu, tim Jirgena Klopa je zaista sve dalje od plasmana u Ligu šampiona.

Što se Lidsa tiče, Bijelsin tim može do kraja sezone da igra svoju igru, ne mora da brine, sa 35 bodova zauzima 11. mesto ima devet više od Brajtona i Fulama koji su na granici zone ispadanja.