Sjajni Vilijan i glupost Gazanige, Murinju se smeši još jedan poraz od bivših klubova!

nedelja 22.12.2019.
18:27

Totenhem je u 18. kolu Premijer lige dočekao Čelsi.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Nakon 45 minuta igre na novom "Vajt Hart Lejnu", gosti sa zapada engleske prestonice vode sa 2:0.

Igrao se 12. minut kada je Čelsi krunisao početnu inicijativu na najbolji mogući način.

Vilijan je sjajno šutirao sa leve strane u dalji ugao i matirao nemoćnog Gazanigu.

Usledio je period nešto bolje igre Totenhema, imali su dve dobre šanse preko Kejna i Sona, ali Kepa nije morao ni da interveniše.

A onda, nadoknada vremena, Vilijan šalje loptu ka Alonsu, Špancu je lopta bežala, a Gazaniga je u pokušaju da je izbije uspeo da je promaši i da obori Alonsa tom prilikom, pa su sudije iz VAR sobe imale zadatak da procene da li je Argentinac napravio faul.

Ispostavilo se da jeste, pa su "Plavci" u četvrtom minutu nadoknade dobili priliku da sa bele tačke dupliraju prednost.

Vilijan je preuzeo odgovornost i savladao Gazanigu za 2:0 pred odlazak na odmor.

Pred Murinjom težak zadatak, čini se da će nakon Junajteda još jedan bivši klub uspeti da ga dobije od kako je seo na klupu Totenhema.