Skandalozan kraj finala afričke Lige šampiona! Šta se desilo sa VAR-om?!

Afrika je na neslavan način dobila novog klupskog šampiona...

Screenshot/YouTube

Novi šampion Afrike je ekipa Esperansa iz Tunisa koja je kasno sinoć po našem vremenu stigla do najvrednijeg klupskog trofeja u Africi.

Ali, finale je obeležio pravi skandal!

Esperans se za titulu borio sa marokanskim Vidad Kazablankom, prva utakmica u Maroku je završena bez pobednika, rezultatom 1:1, a sinoć je u Tunisu odigran revanš.

Golom Belailija, Esperans je poveo u 41. minutu i došao do rezultata koji mu donosi titulu, ali pravi skandal dogodio se tokom drugog poluvremena.

Igrao se 59. minut, kada su gosti zatresli mrežu golmana Esperansa, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd i gol nije priznat.

Usledila je konsultacija sa VAR tehnologijom, ali tamo se pojavio ''tehnički problem'' i sporna situacija nije mogla da se proveri, pa je na snazi ostala odluka da se gol ne prizna.

Ovo je razbesnelo Marokance koji su na kraju odlučili da napuste teren i utakmica je prekinuta.

Ipak, to nije mnogo potreslo domaće igače i navijače, koji su ubrzo počeli sa šampionskim slavljem...